Web Sitemize Hoşgeldiniz
Ana Sayfa  »  Hakkımızda

Hakkımızda

1999 yılından itibaren Türkiye de optik sektöründe yapmış olduğumuz çalışmalar ve deneyimler neticesinde kazandığımız tecrübelerimizle CE ,TSE ve İSO 12870 standartlarına uygun TR 90 Grilamid Gözlük Çerçevesi üretimi için fabrikamıza gerekli yatırım ve istihdamı sağlayarak 2009 yılında EFOR OPTİK GÖZLÜK SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ . ünvanlı firmamızı kurduk.


TR 90, hassas tıbbi cihazlardan optik sektörüne kadar pek çok alanda kullanılmakta olup, hafif, esnek, kırılmaz, deforme olmaz, anti bakteriyel ve anti alerjik özelliklere sahiptir ayrıca BPA ve BISFENOL gibi katkı maddeleri de içermez. TR 90, İtalya, Kore’nin de aralarında bulunduğu ülkeler tarafından üretilmekle birlikte, Efor Optik olarak bizler hammadde teminini İsviçre’deki EMS firmasından yapmaktayız.


TR-90 hammaddesinden yapılan gözlük çerçevelerimiz steril ve hafif olması yanında anatomik yapısı itibarıyla buruna baskı yapmadığı için metal çerçevelere nazaran vücuda uyumludur. Bu sebeple doktorlar, gözlük kullanıcılarına TR-90 hammaddesinden imal edilmiş gözlük çerçevelerin kullanmasını tavsiye etmektedirler. Firmamız, kendi segmenti ve ürün çeşidi ile geniş model ve renk yelpazesiyle her geçen gün kendisini geliştirerek gerekli yatırımları ve ar-ge çalışmalarını yaparak hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda gerekli ilgi ve beğeniyi kazanmış olup, “QZEN” markasıyla ve “Made in Turkey” logosuyla Türkiye ve Dünya çapındaki Optik Fuarlarında ülkemizi ve firmamızı temsil etmekten kıvanç duymaktayız.